Co oznacza świszczenie oddechu przy schizofrenii?

Witam. Jestem 25 letnim mezczyzna. Mam pytanie. Choruje na schizofrenię paranoidalną oraz nerwicę. Pale nalogowo papierosy ok 25 sztuk dziennie. Od jakiegoś czasu mam napady dusznosci juz nie tylko rano ale o roznych porach dnia. I odczuwam bol w tym czasie w mostku. Miałem robione RTG klarki piersiowej ktore nie wykazalo nic niepokojącego. Ponad to miewam swiszczacy oddech. Moje pytanie czy to moze byc astma lub inna choroba ? Czy raczej może to byc związane ze moim schorzeniem psychicznym ? Z góry dziękuję.

Konieczna pełna konsultacja, mogą być różne inne przyczyny ! słaba kondycja fizyczna, brak sportu; zła dieta; nadmiar cukrów, brak tlenu, zaduch i dym..... Jaki stan ogólny, nastrój, tryb życia, wyniki badań krwi, zelazo, TSH, ? Jak tarczyca? Ważna zdrowa dieta, regularne ćwiczenia, dobry sen i spokój; Pozdrawiam i zapraszam na konsultację ze wszystkimi wynikami.