Plastry ze srebrem a szczypanie

Witam, mam pytanie dotyczące stosowania plastrów ze srebrem po operacji. Wczoraj byłem u lekarza chirurgii, ponieważ wdała mi się jakaś bakteria do rany po operacji i bardzo słabo się goi. Lekarz zapisał mi plastry ze srebrem, które zacząłem stosować, ale jest spory problem. Okazuje się bowiem, że z powodu stosowania plastrów ze srebrem rana strasznie mnie szczypie... I nie wiem co mam teraz robić. Czy plastry ze srebrem faktycznie mają działać w ten sposób i szczypanie oznacza, że rana się goi czy może przyczyna leży gdzie indziej? Normalnie pewnie zignorowałbym ten problem, ale po operacji szczególnie się martwię, ponieważ chciałbym, żeby moja rana dobrze się zagoiła. Czy szczypanie rany to normalna oznaka działania plastrów ze srebrem? Czy faktycznie mogą one pomóc w takim przypadku? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez lekarza najlepiej chirurga lub lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć