Co oznacza taki wynik CT kręgosłupa u 44-latki?

Badanie ct -kręgosłup szyjnyOkolica szczytow-obrotowai ustawienie zęva obrotnika prawidłowe..Spłycona lordoza.Drobne zmiany zwyodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów c5 i c6,równiez tylnych,wpuklające się lekkow obręb kanału kręgowego(okrężna osteofitoza).Na poziomie c5/c6 uwypuklina krążka międzykręgowego tylna,centralno-dwuboczna.Spłycenie zachyłków bocznych obustronnie z uciskiem na korzenie nerwowe.Cechy ucisku na worek oponowy.Zmniejszona w niedużym stopniu rezerwa kanałowa. Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego na poziomie c5-c6 z obniżeniem wysokości. Wysokość trzonów C i pozostałych krążków międzykręgowych jest prawidłowa.Proszę o interpretację badania. Aneta

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z neurochirurgiem celem ustalenia wskazań do leczenia operacyjnego.