Co oznacza taki wynik rezonansu magnetycznego prawego kolana?

Witam, otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego prawego kolana. Jest tam napisane: uszkodzenie rogu przedniego i tylnego łąkotki przyśrodkowej II/III stopni w postaci horyzontalnej szczeliny i obrzęku z częściowym objęciem powierzchni stawowych łąkotki- od strony piszczelowej, Zerwanie lewego troczka rzepki, cechy znacznej lateralizacji bocznej rzepki z wysiękiem w kaletce nadrzepkowej i w stawie oraz zmiany pourazowe w tkankach miękkich po stronie przyśrodkowej stawu z licznymi zbiornikami płynu (do 12 mm) z wytrącanym włókninem. Chciałam zapytać czy to uszkodzenie może być poważne? Jak wygląda leczenie, ewentualnie czy jest potrzebna do tego rehabilitacja? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Z opisu wynika iż to uszkodzenie jest poważne i może być konieczne leczenie operacyjne razem z rehabilitacją. Radziłbym skonsultowanie się z ortopedą. Pozdrawiam.