Co oznacza takie przebarwienie paznokcia?

Witam od 3 miesięcy utrzymuje się na mojej stopie na jednym największym paznokciu przebarwienie, początkowo myślałam ze to siniak ale nie schodzi nic innego poza paznokciem nie zobaczyłam na mojej stopie więc nie wiem czy to może być grzybica. Te przbarwienie jest na pol paznokcia początkowo było sine a teraz jeszcze sie zrobiło białe przebarwienie.

Najlepiej udać się do dermatologa. Czym szybciej tym lepiej, bowiem jeśli to rzeczywiście grzybica, to zaniedbana może okazać się bardzo ciężka do wyleczenia.

Nadmienię tu, że ziołolecznictwo posiada sporą gamę surowców i preparatów stosowanych w przypadkach grzybic jednak przed ich użyciem potrzebne jest rozpoznanie, bowiem są to na ogół substancje silnie działające.

Pozdrawiam życząc zdrowia.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl