Co oznacza ten poziom b-HCG u 32-latki?

Witam otóż dwa tyg temu zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny lecz po 4 dniach zaczęłam krwawić pojechałam na pogotowie i pani doktor powiedziała że nic nie widzi że być może nie ma już ciąży i kazała iść do swojego lekarza Gdy poszłam do swojej pani ginekolog ta kazała zrobić badanie beta hcg( robiąc mi usg stwierdziła że jajniki mają odpowiednie parametry i że nic tam też nie widzi) by wykluczyć w razie czego nowotwór i dziś odebrałam wyniki i wyszedł mi później 2 czy mam się czym martwić?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Pani wynik beta hCG wyniósł 2mIU/ml?

Jeśli dobrze rozumiem Pani wpis,to taki wynik świadczy o braku ciąży.

Po poronieniu biochemicznym ( poronienie biochemiczne poronienie na bardzo wczesnym etapie ciąży, a dokładnie przed upływem jej 6 tygodnia. Jest to zazwyczaj utrata ciąży, zanim dojdzie do implantacji zarodka w macicy lub na krótko po niej) kiedy organizm wydala zarodek, nie trzeba przeprowadzać zabiegu łyżeczkowania, kobieta nie wymaga leczenia farmakologicznego. Wraz z pojawieniem się krwawienia, poziom beta-hCG spada zarówno we krwi, jak i w moczu.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska