Co oznacza wykrzępnięta żyła międzymięśniowa?

Witam dziś miałam zrobiony Doppler wynik badania. Po stronie lewej wykrzępnięta żyła międzymięśniowa w głowie bocznej mięśnia brzuchatego łydki. Poza tym układ żył powierzchniowych i głębokich drożny VSM i VSP obustronnie nie poszerzone, bez refluksu. Moje pytanie brzmi to to znaczy wykrzępnięta żyła

Dzień dobry,

Wykrzepnięta żyła, to taka w której krew z jakiś przyczyn zakrzepła. Taki stan nazywamy zakrzepicą żyły. Może być efektem urazu, odwodnienia, zaburzeń krzepnięcia, żylaków, ciąży, nadwagi, i wielu innych. Jeśli zakrzepica jest izolowana (tak jak w tym przypadku), ograniczona do jednej drobnej żyły i nie daje istotnych dolegliwości, to nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia, a w terapii wystarczy ograniczenie nadmiernego wysiłku i stosowanie pończochy uciskowej II stopnia ucisku. W przypadku narastających dolegliwości (ból, obrzęk, gorączka), w leczeniu można włączyć heparynę drobnocząsteczkową w dawce terapeutycznej lub doustne leczenie przeciwzakrzepowe. O wskazaniach do takiej terapii powinien zadecydować flebolog lub angiolog po zbadaniu pacjenta.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |