Co oznacza wynik badania kręgosłupa przy silnych bólach?

Od 1.5 roku zmagam sie z okropnymi bolami kregoslupa. Bol przechodzi przez prawy posladek do stopy. Stopa dretwiejaca. Mam problemy ze snem z powodu dolegliwosci bolowych. Czesto nie moge ani siedziec, ani stac - bol jest przeszywajacy... 06.08.2018 wykonane zostalo badanie RTG kregoslupa(odcinek ledzwiowy). Oto opis: LORDOZA ledzwiowa wygladzona, nieco poziome ustawienie S1-2. Zaznaczone zwyrodnienia sklerotyczne krawedziach trzonow L4-5. Zwyrodnienia sklerotyczne ma krawedziach dolnych stawach miedzykregowych ze zwezeniami szpar stawowych L4-5-S1. Rysujace sie cechy choroby Baastrupa na wysokosci L4-50S1. Szczeliny miedzytrzonowe bez jednoznacznych cech obnizenia. Neurolog zalecil badanie rezonansem magnetycznym, ktore zostalo wykonane 25.09.2018. Oto opis: Wysokosc trzonow kregow prawidlowa. Szerokosc przestrzeni miedzykregowych prawidlowa. Nie stwierdza sie obecnosci zmian zwyrodnieniowych w obrebie struktur kregoslupa. Nie stwierdza sie obecnosi ognisk nieprawidlowego sygnalu w strukturach kosnych. Nie stwierdza sie zwezenia otworow miedzykregowych. Nie stwierdza sie wypadania krazkow miedzykregowych w strone kanalu kregowego. Nie wiem co o tym wszystkim sadzic... Czy mozliwe sa az takie roznice w opisach tych badan? Nie moge wyzbyc sie mysli, ze byc moze osoba opisujaca badanie popelnila blad. Bylalbym bardzo wdzieczna gdyby tutejszy specjalista poswiecil chwile i przeanalizowal te opisy. Najbardziej obawiam sie, ze stawie sie na wizycie i uslysze, iz nalezy powtorzyc badanie. Badania, jak rowniez wizyty odbywaja sie w trybie prywatnym i na chwile obecna srodki finansowe sa na wyczerpaniu... Bede bardzo wdzieczna za pomoc

MRI jest badaniem zdecydowanie bardziej dokładnym ale mogło dojść do pomyłki podczas opisywania wyników pacjentów. Proszę wystąpić o ponowną ocenę płytki z MR. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.