Co oznacza wynik badania MR głowy 55-latki?

MR głowy:W wykonanym badaniu w istocie białej obu półkul ,głównie podkorowo,widoczne są umiarkowanie liczne ,drobne,niespecyficzne ogniska mogące odpowiadać przewlekłym zmianom naczyniopochodnym niedokrwiennym lub deminizacyjnym.Największe ogniskoma wym.6x4mm,zlokalizowane jest w lewym płacie czołowym.Mam 54 lata,pojestem rok po operacji kręgosłupa -implanty poziom c5-c6;c6-c7,od kilku m-cy pojawiły się zawroty głowy,bujanie jak na statku w pozycji leżącej,skaczący obraz.Od kilku lat ok 10 miałam problem z siłą w dłoniach (nie mogę odkręcić butelki z wodą,rozszyć dok. w pracy,a wcześniej nawet podpisać się (nie mogłam docisnąć długopisu,pomagałam sobie lewa ręką) ,mam jakby zaburzoną stabilizację,chodzenie na wyższm obcasie sprawia mi problem-czuje jakbym się miała przewrócić.Od ponad 10 lat bardzo często oddaję mocz -nawet co 30 min.Ciągle chce mi się siku .Byłam u neurolog powiedziała ,że to normalne w moim wieku zmiany ,że jestem już przed 60 i tak ma być.Jednak w/w doleglwości trwaja u mnie już wiele lat,tylko wszystko było ,że to od kręgosłupa.A do częstego bywania w toalecie przywykłam.Ale czy to normalne -nie wiem.Nie zastanawiałam się nigdy nad swoim zdrowiem,szybko musiałam żyć.Umarł mi mąż w wieku 31 lat ,a ja zostałam sama z 6 letnia córką ,pracą 60 km od domu i rozpoczętą budową.Stres towarzyszył mi na okrągło.W końcu już nie dałam rady i musiałam poddać się operacji ,a teraz te zmiany.Proszę o odp.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam Wynik ten należy intepretować w odniesieniu do innych wyników oraz wraz ze znajomością stanu klinicznego. Proszę skonsultować się z lekarzem , który zlecał to badanie.