Co oznacza wynik MR po przeciążeniu kręgosłupa?

Witam, pod koniec sierpnia przeciążyłem się na siłowni, a dokładniej rzecz biorąc odkręciła się śruba w ławeczce jak robiłem klatkę ukośną, przez co musiałem złapać sztangę w niefortunnej pozycji. Na początku bolał sam bark jednej ręki. Po wizytach u fizjoterapeuty ból z barku minął, ale pojawił się w obu rękach jak skręcam nadgarstkiem, a przy tym zesztywniały palce obu rąk. Mam też bóle kręgosłupa w części lędźwiowej i czasem szyjnej. Do tego dochodzi ból pośladka i nogi pod pośladkiem. W związku z tym, że przez bóle rąk nie mogę nawet odkręcić butelki a leczenie przez kilku lekarzy nie przyniosło skutku zrobiłem rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa. Oto wynik. Proszę mi powiedzieć co on oznacza? W pozycji badanej zniesienie fizjologicznej lordozy z nieco kyfotycznym ustawieniem trzonów w odcinku C3-C5. Wysokość trzonów kręgów objętych badaniem prawidłowa. Szerokość przestrzeni międzykręgowych zachowana. Niewielkiego stopnia cechy dehydratacji krążków międzykręgowych w odcinku C4-C7. Na poziomie C2-C3 krążek międzykręgowy prawidłowy. Na poziomach C3-C6 niewielkiego stopnia obwodowe uwypuklenia krążków międzykręgowych z rozluźnieniami pierścieni włóknistych i wpuklaniem się do światła kanału na głębokość do 2mm. Powodują one modelowanie worka oponowego z niewielkiego stopnia zwężeniem kanałów korzeniowych, bez widocznej stenozy kanałowej oraz ucisku struktur nerwowych. Na pozostałych poziomach objętych badaniem krążki międzykręgowe prawidłowe. Migdałki móżdżku powyżej poziomu otworu wielkiego. Rdzeń kręgowy w uwidocznionym zakresie o prawidłowej intensywności sygnałów. Ocena pod kątem ewentualnych zmian pourazowych układu kostnego możliwa w badaniu TK. Wnioski: Zmiany przeciążeniowe kręgosłupa szyjnego z dyskopatiami krążków międzykręgowych w odcinku C3-C6, bez widocznego ucisku struktur nerwowych. Czeka mnie operacja czy długa rehabilitacja?

Opisane badanie nie przedstawia duzego stopnia patologii , opisuje pewnego stopnia chorbe przeciązeniowa kręgosłupa. Co do dalszego postempowania konieczne jest osobiste zbadanie pacjenta i obejrzenie zdjęć kręgosłupa.