Co oznacza wynik badania MRI rzepki?

Witam, proszę o interpretacje wyniku MRI Rzepka typ rozwojowy II/III wg Wiberga. Chrząstka rzepki o nieznacznie nierównym zarysie zewnętrznym, bez zmian sygnału-obraz MR w korelacji ze stanem klinicznym może odpowiadać chondromalacji stopnia I. Niewielka ilość płynu (wysięku) w jamie stawowej nagromadzonego głównie w zachyłku nadrzepkowym. Dyskretne podwyższenie sygnału w okolicy przyczepu dalszego ACL o typie nieznacznych zmian przeciążeniowych więzadła. Obraz obu łąkotek, więzadeł krzyżowych i pobocznych bez innych zmian. Aparat wyprostny kolana bez widocznych patologii. Części kostne i mięśniowe kolana bez innych zmian.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy, po bezpośrednim badaniu i łącznej powyższej diagnostyce będzie można coś więcej powiedzieć