Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 21-latki?

Zniesienie fizjologicznejkyfozy oraz esowate skrzywienie kregoslupa piersiowego oraz zniesienie fizjologicznej lordozy-wygiecie kyfotyczne co to oznacza jestem przed wizyta do neurologa

Witam!
Kręgosłup każdego z nas ma fizjologiczne krzywizny: lordoza szyjna i lędźwiowa, oraz kyfoza piersiowa. Przy niektórych dolegliwościach bólowych dochodzi do "spłycenia" tychże krzywizn, np. w celu ochronnego (zmniejszającego ból) ustawienia kręgosłupa. Czasem nazywamy to "objawem strunowym". Leki p/bólowe i p/zapalne plus rehabilitacja dają zdecydowaną poprawę. Esowatym skrzywieniem kręgosłupa powinien zająć się ortopeda i rehabilitant.
Powodzenia
W. Łuczkowski.