Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa mężczyzny?

Treść TK ,Przewężona przestrzeń m-t L5/S1 z umiarkowanie nasilonymi zmianami zwyrodnieniowo-wytwórczymi przednich i tylnych krawędzi.Wklesły zaryz górnej blaszki granicznej trzonu kręgu S1 z niewielką przepukliną dolnotrzonową.Na poziomie L4/L5 tylno-lewoboczna szerokopodstawna wypuklina krażka m-k wpuklająca sie dokanałowo na grub ok 5mm.Przednia powierzchnia worka oponowego modelowana.Spłycone oba zachyłki boczne,bardziej lewy.Niewielkie zwężenie dolnej części lewego otworu m-k bez cech konfliktu korzeniowego.Na poziomie L5/S1 tylko-lewoboczna wypuklina krązka m-k wpuklająca sie dokanałowo na grub,ok 7,5mm nodelująca przednio-lewoboczną powierzchnie worka oponowego,wyraznie spłycajaca lewy zachyłem boczny.Przewężone dolne piętro lewego kanału korzeniowego.Na tym poziomie wymiar ap worka oponowego jest zmienszony do 7,5mm.Wieksze zmiany na poziomie L5/S1 ze zwęzeniem kanału kręgowego i stenozą lewgo zachyłka bocznego.Czy to cos powaznego? a Jezeli tak to czy wolno mi pracować fizycznie?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna konsultacja neurochirurgiczna i ustalenie dalszego postępowania.