Co oznacza wynik badania USG piersi 38-letniej osoby?

Proszę o wyjasnienie badania usg.w częsciach gruczolowych zmiany inwolucyjne z zachowaniem równowagi tkanki włóknistej i tłuszczowej.pozostała tkanka gruczołowa o prawidłowej echostrukturze.na godzinie 8 piersi prawej w rzucie otoczki wyczuwalne palpitacyjnie zgrubienie odpowiada niejednorodnej nieregularnej zmianie z mikrozwapnieniami o łącznym wym.ok 12mm .mikrozwapnienia wskazują na raka?

Wszystko zależy od wielkości mikrozwapnień. Duże w skupiskach mikrozwapnienia świadczą raczej o następstwie przejścia stanu zapalnego, zaś drobne mikrozwapnienia mogą wskazywać na występowanie raka. W takiej sytuacji wskazane byłoby wykonanie badania mammograficznego z uwagi na wiek i strukturę gruczołu piersiowego oraz trzeba rozważyć diagnostykę celowaną czyli wykonanie biopsji cienkoigłowej. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz, który kierował na badanie USG piersi.