Co oznacza wynik MR 33-latki?

prosze o interpretacje wyniku: badanie MR kregoslupa L-S obrazy T1 i T2 zalezne od STIR Lordoza ledzwiowa poglebiona Zwezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S1 z obnizeniem intensywnosci sygnalu w obrazach T2-zaleznych z tarczki miedzykregowe na tym poziomie co swiadczy o zmianach degeneracyjnych w niej Zaostrzenie krawedzi trzonow kregow ledzwiowych oraz ubytki w blaszkach granicznych o charakterze guzkow Schmorla na pograniczu piersiowo-ledzwiowym na poziomach Th11-12 Na poziomie L5-S1 (warstwy 11-15) centralne uwypuklenie tarczki miedzykregowej z niewielkim uciskiem worka oponowego,bez ucisku korzeni nerwowych Na poziomie L4-L5 (warstwy 6-10) uwypuklenie tarczki miedzykregowej do lewego otworu miedzykregowego bez istotnegon ucisku korzenia nerwowego w otworze w warunkach badania Wypadniecia jadra miazdzystego nie stwierdza sie Stenozy kanalu kregowego nie stwierdza sie Stozek rdzeniowy oraz wlokna ogona konskiego prawidlowe Kobieta lat 32

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie dolegliwości? czy jakiś uraz? proszę koniecznie udać się do lekarza zlecajacegi powyższe badanie.