Co oznacza wynik MR kręgosłupa 25-latka?

w badaniu rezonansem wyszlo iż - jest zniesienie lordozy szyjnej - poziom C3/C4 bulging na drobnych osteofitach w stawach z uciśnięciem worka oponowego i redukcja przedrdzeniowej rezerwy płynowej - oraz drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów C3/C4- niewielkie wpuklenie przedniej płytki kregu C3 ( po przebytym urazie 3 Dni temu złapał mnie mocny ból szyji i spuchła ona lekko po lewej stronie, ponownie zostałęm nastawiony, jak leczyć bądz rozwiazac ten nawracajacy problem

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest konsultacja lekarza ortopedy i neurochirurga