Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej?

Witam, mam pytanie bardzo proszę o pilną odpowiedź, bardzo się martwię. Mój Tata ma 57 lat, pali od ok 35 lat, czasami występuje sporadyczny suchy kaszel. wczoraj miał robione RTG klatki piersiowej, dzisiaj odebraliśmy wyniki. Na wyniku pisze o zaciemnieniu pozapalnym klatki piersiowej oraz wzmożeniu rysunku oskrzelowego. Innych zmian nie stwierdzono. poza tym OB jest podwyższone do 22, czy to coś poważnego? bardzo się boje - proszę o odp

Witam serdecznie,

Tak jak w opisie jest napisane, zmiany zobrazowane w badaniu RTG klp są zmianami pozapalnymi, czyli pozostałościami po przebytym stanie zapalnym.
Sugerowałbym udanie się z wynikiem badania RTG do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.