Co oznacza wynik RTG kręgosłupa po wypadku?

Dzień dobry. W środę miałam wypadek. Dopiero pod wieczór zaczął mocno boleć mnie kręgosłup. W dniu dzisiejszym zostało zlecone RTG kregoslupa od szyjnego i piersiowego. Wynik: Kifotyczne ustawienie odcinka szyjnego kręgosłupa. Niewielkie prawowypukłe skrzywienie kręgosłupa Th w pozycji badania. Ząb obrotnika przesłonięty na zdjęciu AP - w razie wątpliwości klinicznych do oceny w zdjęciu celowanym. Wysokość trzonów kręgów i przestrzeni międzykręgowych zachowana. Niewielkie osteofity przednich krawędzi trzonów w odcinku piersiowym kręgosłupa. Proszę o informację, czy powinnam się martwić i co może mi dolegać? Jaka może być dalsza diagnostyka? Na wizytę u specjalisty muszę czekać.

Wskazana jest konsultacja lekarska, w tym u lekarza POZ w celu zbadania odc. szyjnego kręgosłupa i ew. dodatkowe badanie RTG celowane na jeden z kręgów szyjnych tj. obrotnik i jego część tzw. ząb. Poza tym cechy zwyrodnieniowe odc. piersiowego. Poza tym bez nieprawidłowości.