Co oznacza wynik RTG u 29-letniej kobiety?

Witam, w badaniu rtg wpisano : sylwetka serca powiekszona, krazenie płucne w granicach normy, aorta powiekszona i wydłużona, o czym to może świadczyć?

Dzień dobry,

brak informacji z jakiego powodu było zlecone badanie rtg, czy choruje Pani na choroby przewlekłe, leki na stałe.

Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza zlecającego badanie lub wizyta u specjalisty kardiologa.

Ocena opisu badania wykonuje się po badaniu podmiotowym i przedmiotowym.

Pozdrawiam