Co oznacza zmiana degeneratywnego krążka międzykręgowego o typie bulging?

Otrzymałem wynik TK kręgosłupa LS. Co oznacza:"Na poziomie L4-L5 zmiana degeneratywnego krążka międzykręgowego o typie bulging, z modelowaniem worka oponowego, bez cech ucisku korzeni rdzeniowych"? Dodam, iż ból w okolicy lędźwiowej i różnie objawiające się bóle nóg (szczególnie kolan) towarzyszą mi permanentnie od pół roku.

Lek. Tomasz Budlewski

Czy był jakiś Uraz? Jaki rodzaj wykonywanej pracy? Sądzę że wskazane jest konsultacje lekarza neurochirurga