Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają białe plamy na penisie?

Witam. Mam problem związany z penisem. Po ściągnięciu napletka występuje na nim do okoła bardzo dużo malutkich krost w kolorze podobnym do białego. Na żołędziu takze występują krostki. Jest ich mniej i występują pojedynczo, są też bardziej białe. Wszystkie te zmiany nie bolą czy swędzą. Są i tyle, stanowią dla mnie zły efekt kosmetyczny. Chciałbym się ich pozbyć i mieć gladszą skórę bez żadnym malutkich krostek. Czytałem na ten temat i przypomina prosaki tylko czy prosaki mogą wystąpić w tym miejscu? Jestem w okresie dojrzewania. Czy mogę coś z tym zrobić? Dodam jeszcze, że te zmiany są odkąd pamiętam, a dbam bardzo o higienę. Z góry dziękuję za odpowiedź!
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 3 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Wojciech Zygmunt
70 poziom zaufania

Najprawdopodobniej jest to wywołane infekcją grzybiczą i prosta maść przeciwgrzybicza (np. clotrimazol) pomoże. Warto jednak skonsultować te zmiany choćby z lekarzem pierwszego kontaktu, np. lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy