Co oznaczają bóle mięśni twarzy?

Od jakiegoś czasu mam takie jakby zrywanie mięśni W różnych częściach ciała, zwłaszcza z prawej strony twarzy, szyi, czasem na plecach czy nogach i rękach. Nie bolesne. Rezonans prawidłowy, eeg z cechami uogolnionej napadowosci. Neurolog przepisał najsłabsze leki przeciwpadaczkowe ale zastanawiam się czy to na pewno potrzebne. Co może być przyczyną tych drgań mięśni. Boję się SLA...

Witam!
Wskazana konsultacja psychiatryczna. Opisywane przez Panią "objawy mięśniowe" często występują w nerwicach i innych zaburzeniach emocjonalnych. Wszyscy mamy tendencję podbarwioną lękowo do szukania "spraw najpoważniejszych" i stąd SLA. Cechy uogólnionej napadowości mogą być przyczyną, co najwyżej, badań kontrolnych z odpowiednimi prowokacjami - należy wyjaśnić problem. Myślę, że wskazana by była psychoterapia, może lekko wsparta lekami SSRI.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.