Co oznaczają kłucia serca przy nadciśnieniu samoistnym?

Dzień dobry, mam 30 lat, jestem kobietą, i od kilkunastu lat mam nadciśnienie samoistne. Od kilku dni miewam bardzo nieprzyjemne bóle w klatce piersiowej, za mostkiem, który promieniuje w stronę żołądka lub serca. Nie nasila się przy wdechu, jest po prostu stały. Po jakimś czasie przechodzi, szczególnie wtedy kiedy się położę. Ale później znów boli. Teraz znów ból wystąpił, jest zlokalizowany jakby przy sercu. Kłuję, ściska. Innych objawów raczej nie ma. Proszę o pomoc.

szanowna Pani, może to być nerwoból aczkolwiek myślę że dobrze by było wykonać dodatkowe badania, w tym celu proszę się udać do lekarza POZ