Co oznaczają silne bóle brzucha i wymioty?

Witam, mój tata od jakiegoś czasu ma silne bóle brzucha z prawej strony (ból od góry, do dołu) połączone z chęcią, wypróżnienia się i wymiotami. Około dwóch tygodni temu był w przychodni zrobili mu prześwietlenie, bo myśleli, że to mogą być kamienie nerkowe, ale prześwietlenie nić nie pokazało. Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Objawy mogą wskazywać na choroby jelit. Warto będzie wykonać USG jamy brzusznej i skierować się do gastrologa. Pozdrawiam!