Co oznaczają te zmiany po porażeniu prądem?

Cześć mam pytanie czy po porażeniu prądem jeżeli już minęło od tego czasu parę miesięcy może coś się jeszcze wydarzyć moje nogi odmawiają mi od jakiegos czasu posłuszeństwa na nogach pojawiła się plama jakby po obcieraniu i inne czerwone plamki jeżeli lekarz stwierdził np. Że jakaś część ciała jest w porządku to czy inne części ciała są zdrowe i ni doszło do porażenia boje się trochę o zdrowie i latam do lekarzy ale nie każdy lekarz jest mi od razu w stanie pomóc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

porażenie prądem elektrycznym zazwyczaj daje natychmiastowe objawy, takie jak: utrata przytomności, drżenie kończyn lub całego ciała, nadmierna potliwość lub oparzenia skóry. W takiej sytuacji bardzo ważna jest pierwsza pomoc oraz opieka lekarska.

Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań po oparzeniu prądem maleje wraz z upływem czasu, dlatego zmiany, o których Pani wspomina raczej nie mają związku z tym incydentem – zwłaszcza, że nie są one typowymi dolegliwości, jakie mogą wystąpić po porażeniu prądem.

Zazwyczaj osoby, które doznały porażenia wspominają o problemach z koordynacją, koncentracją lub pamięcią. Jeśli lekarze, których Pani odwiedza nie widzą związku pomiędzy Pani dolegliwościami a porażeniem prądem, to proszę im zaufać.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-porazenia-pradem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-nalezy-sie-zbadac-po-porazeniu-pradem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-wzroku-po-porazeniu-pradem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.