Co podawać dziecku na przybranie na wadze?

Jestem mamą pół rocznego dziecka, pani pediatra powiedziała że dziecko przybiera na wadze, widzi dobry rozwój motoryczny ale córka jest w dolnej granicy normy jeśli chodzi o wagę i mogła by więcej ważyć. Zleciła podawanie dodatkowej porcji kaszki. Niestety dodatkowa porcja kaszki spowodowała u córki duże zaparcia, obecnie wróciłam do podawania jednej porcji kaszki i problem zaparć zniknął. Pytanie moje brzmi: co podawać dziecku by przybrało na wadze a nie miało zaparć?

Lek. Tomasz Budlewski

a dokładnie w którym jest percentylu? a jak wyglają rodzice w sensie masy ciała wzrostu?