Kobieta , 23 lata Od 4 lat borykam się z problemem braku miesiączki. Z ginekologicznego punktu wszystko jest w porządku, prócz braku krwawień i niskich wartości hormonów płciowych. Endokrynolog też nie wie czego wynikiem mogą być takie zaburzenia. Nie mam żadnych innych objawów. Wyniki badań wyglądają: estradiol 25,6 pg/ml FSH 6,1 mlU/ml LH 1,3 mlU/ml progesteron 0,44 ng/ml prolaktyna 3,5 ng/ml testosteron 0,36 ng/ml androstendion 2,04 ng/ml TSH 1,296 mU/l FT3 2,28 pg/ml FT4 0,87 ng/dl Proszę o pomoc,
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: