Co powoduje silny ból biodra prawego?

Witam serdecznie. Mieszkam w Norwegii i od 3 m-cy narzekam na silny ból biodra prawego. Lekarz do którego chodzę twierdzi że mam zapalenie torebki maziowej i jest to diagnoza nawet bez zdjęcia RTG. Poleciałem więc do Polski i wykonałem rezonans magnetyczny by potem przedstawić swojemu lekarzowi. Do tej pory lecenie polega na przepisaniu tylko paracetu. Mam taki opis rezonansu i co on oznacza. PRAWY Szpara stawowa nieprzewężona. W obrębie głowy kości udowej widoczny jest obszar martwicy jałowej III stopnia wg Ficat i Arlet średnicy 30mm ze spłaszczeniem głowy kości udowej. Rozlany obrzęk szpiku głowy i szyjki kości udowej. Nadbudowy kostnej nie stwierda się. Niewielki wysięk w torebce stawowej. Uwidocznione przyczepy mięśniowe prawidłowe. Kaletki maziowe prawidłowe. LEWY Szpara stawowa nieprzewężona. W obrębie głowy kości udowej widoczny jest obszar martwicy jałowej II stopnia wg Ficat i Arlet średnicy 42mm. Obrzęku szpiku kostnego nie stwierdza się. Nadbudowy kostnej nie stwierdza się. Pęknięcie tylno-górnej części obrąbka stawowego. Wysieku nie stwierdza się. Uwidocznione przyczepy mięśniowe prawidłowe. Proszę o jakieś wskazówki które będę mógł przekazać lekarzowi tutaj w Norwegii. Wiem że muszę zostać przebadany i dalej leczony przez dobrego ortopedę, lecz nie wiem czy jest to możliwe tutaj w Norwegii. Dostanie skierowania do specjalisty graniczy z cudem a leczenie większości chorób polega na podaniu magicznego paracetu. Proszę więc o opis mojego badania w zrozumiały dla mnie sposób i czy czeka mnie zabieg wszczepienia endoprotezy czy też można to schorzenie wyleczyć - podleczyć farmakologicznie. Pozdrawiam serdecznie. Jaroslaw Gabowski jargra62@gmail.com

najpierw można wypomnieć lekarzowi że opóźnił rozpoznanie i leczenie ponieważ nie wykonał rtg. w martwicy leczenie operacyjne np nawiercanie ewentualnie endoproteza