Co robić z lękiem przed hałasem?

Co się ze mną dzieję, czy uda mi się jeszcze kiedyś normalnie żyć? Boję się ludzi oraz hałasu. Wcześniej miałam problem z uzywkami(głównie alkohol), ale jestem po detoksie, abstynencja utrzymuje i chodzę do psychiatry. Często doskwiera mi takie jakby trzęsienie się od środka i mnie "przydusza". Samodzielnie nie jestem w stanie wyjść z domu, bez powodu a często nie mam sił nawet wstać z łóżka. W głowie cały czas prowadzę sobie dialog z drugą sobą i to są naprawdę chore rzeczy. Sądzę że moim największym problemem jest fakt że nie potrafię się zabić a żyć nie chce. W dodatku zmarnowałam sobie 4 lata edukacji bo bałam się wyjść do szkoły bez piwa czy benzo. Przyjmowałam paroksetyne ale nasila mi myśli samobójcze, wywoływała biegunki i wymioty dodatkowo przez 2 miesiące przytyłam 5 kg co nie może być przypadkiem. Aktualnie od tygodnia stosuje wenlafaksyna i widzę spore efekty, udało mi się samodzielnie udać na szczepienie i oddzwonić do mamy. Mam już 23 lata, czuję się skończona, boję się własnego cienia. Czy istnieje magiczny lęk lub forma terapii która by mi pomogła? Co tak właściwie się ze mną dzieje? Dodam że od wysokiego poziomu stresu w ciągu ostatnich pół roku dostałam napadu padaczkowego od tamtej pory stosuje neurotop i czekam na wizytę u neurologa.

Witam serdecznie. Pani opis wskazuje na nasilone objawy lękowe, często są to mieszane postaci lęku, u Pani na pewno elementy napadów paniki (uczucie wewnętrznego trzęsienia i przyduszanie), agorafobii, fobii społecznej. Przy takim rozpoznaniu leczenie wenlafaksyną wydaje się słusznym wyborem, zwłaszcza że widzi już Pani wyraźne efekty. Nie napisała Pani czy kiedykolwiek sięgała Pani po pomoc psychoterapeuty. Przy objawach lękowych różnego rodzaju za jedną z podstawowych metod leczenia uważa się obecnie psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jest to na tą chwilę jedyna metoda psychoterapeutyczna o udowodnionej skuteczności działania (rzędu 70% w przypadku zaburzeń lękowych). Warto skorzystać z takiej pomocy zwłaszcza, że jest Pani młodziutką osobą a im wcześniej zostanie przeanalizowany na terapii proces, w którego wyniku powstały Pani objawy, tym większa szansa na to, że problem zostanie rozwiązany i zostanie Pani "wyposażona" w skuteczne metody radzenia sobie z objawami na przyszłość. Pozdrawiam