Co robić z tym wypadaniem włosów podczas mycia?

Witam, od miesiąca mam problem z wypadaniem włosów, głównie podczas mycia (włosy myje co 3 dni). Od razu, gdy to się zaczęło zmieniłam szampon i odżywkę, w nadziei, że to one są przyczyną wypadania, niestety nie. Mam 18 lat i od 1.5 roku jestem na diecie pescowegetariańskiej, chociaż myślę, że nie ma to większego znaczenia. Na dietę przechodziłam powoli, więc nie był to szok dla organizmu. Również nie miałam żadnych problemów po przejściu, a przez cały okres 1.5 roku moja kondycja fizyczna się w ogóle nie zmienił Warto zaznaczyć, że dokładnie 2 lata temu (czyli zanim przeszłam na dietę), również zauważyłam znaczne wypadanie włosów, które trwało ok. 2 miesiące, również na początku sezonu jesienno-zimowego. Zastanawiam się czy jednak dieta może być powodem, czy rzeczywiście może ten czas i po prostu zrzucam futro, żeby zapuścić grubsze na zimę. Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam.

Wypadanie włosów może cechować się sezonowością. Mogą wpływać na to wahania hormonalne zachodzące w organizmie w cyklu rocznym. Wpływ mają też aktywność zawodowa, a u młodszych osób cykliczność procesu kształcenia. Nakładają się na to również sposób odżywiania oraz stosowana w domu pielegnacja skóry głowy. U większości osób takie "sezonowe" wypadanie włosów ustępuje samoistnie. Mimo to, jeśli jest ono bardzo nasilone warto sięgnąć po preparaty witaminowe. Suplementację można też zacząć profilaktycznie, wyprzedzając okres kiedy zwykle wypada więcej włosów. Jeżeli problem będzie utrzymywał się dłużej lub nasilał się, zalecam wizytę u lekarza ponieważ wymaga to szerszej diagnostyki.