Co stosować na ponowną infekcję wirusową opryszczki?

Witam. Pojawiła mi się ponownie infekcja wirusowa opryszczki. Wcześniej miałem bardzo poważne w ustach tak że nie miałem problemy z jedzeniem. Obecnie jest lekka w ustach i zdecydowanie większa na prąciu. Lekarz który mnie nie prowadzi przepisał mi Heviran w dawce 800 mg 5 razy dziennie. Czy taka dawka nie jest zbyt duża? Czytałem że używa się jej w leczeniu półpaśca. W razie czego czy można pastylkę podzielić na pół i brać jako 400 mg 5 razy dziennie? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko mi powiedzieć dlaczego lekarz dał tak duża dawkę, może że względu na nawrotowy charakter opryszczki. Sugeruję po wyleczeniu wykonać podstawowe badania krwi morfologia , crp oraz suplementacje witamin z grupy B.
Pozdrawiam