Co stosować na zapalenie pęcherza w 11. tygodniu ciąży?

Witam serdecznie jestem w 11 tygodniu i 4 dniu ciąży mam bardzo zapalenie pęcherz bardzo bolesne niestety nie jestem teraz w kraju i musiałam zażyć neofuragin ponieważ nic innego nie miałam a jutro wybieram się w podróż do domu która będzie trwała ponad 8 godzin. A niestety chodzę co pół godziny do toalety i jest to straszy ból przy oddawaniu moczu. Wiem że ten lek jest nie wskazany w ciąży do 3 miesiąca. Czy naprawdę muszę się obawiać że coś stanie się dziecku? do tej pory zawsze mi pomagał

Lek. Tomasz Budlewski

Powiem tak ze są przyczyny dlaczego nie można stosować powyższego leku w czasie pierwszego trymestru aczkolwiek na pewno nie jest tak iż lek ten przyjęty będzie powodować w 100 % ciąż zmian patologicznych