Co znaczą wyniki badania skrzywienia kręgosłupa?

Wpozycji badania -leżącej- niewielkiego stopnia prawoboczne skrzywienie kręgosłupa wodcinku piersiowym orazspłycona kyfoza. Wklęsłyzarys górnych blaszek granicznych trzonówTh6 , Th7. zagęszczenie utkania kostnego przyblaszkowo wgórnej części trzonu Th7. Obrazraczej sugeruje zmianę pourazową - załamanie górnych blaszek granicznych trzonówTh6 , Th7. Proponuję poszerzenie diagnostyki badaniem MRpiersiowego odcinka kręgosłupa, celem ocenyczywzałamaniu górnych blaszek granicznych trzonówTh6 , Th7 towarzyszy obrzęk szpiku , stwierdzanywświeżych zmianach urazowych. Struktura orazwysokość pozostałych trzonówjest prawidłowa. Szerokość kanału kręgowego orazotworów międzykręgowych jest bezzmian.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy i ustalenie dalszej diagnostyki a jakie są dolegliwości ?