Co znaczy niski poziom neutrocytów w badaniu?

Witam. Robiłam sobie ostatnio badania i w morfologii wykazało, że mam niski poziom neurocytów. NEU% wyszło mi 35.5 przy normie 50-70, oraz NEU

Pytanie jest niekompletne - brakuje poziomu NEU. Jeśli chodzi o pierwszą wartość - NEU%, czyli odsetek neutrofili wśród wszystkich rodzajów białych krwinek - jeśli jest to jedyne odchylenie to nie ma powodów do obaw. Jeśli natomiast NEU (wartość bezwzględna) jest obniżona, wymaga to konsultacji z lekarzem i prawdopodobnie powtórzenia badania. Przyczyn takiego stanu może być wiele, a najczęstszą bywa przejściowe "zużycie" neutrofili w przypadku różnego rodzaju stanów zapalnych i infekcji.