Co znaczy spłycenie lordozy szyjnej w MR?

Bardzo prosze o zrozumienie wyniku z MR kregosłupa szyjnego.Splycenie lordozy szyjnej.Kifoza w srodkowym pietrze.w trzonach c2,c6 prawobocznie naczyniaki 14 I 9mm i w TH1 lewobocznie 15mm.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciagniecia krawedzi,zmiany zwyrodnieniowe w małych stawach.Dehydratacja m/kregowego na wszystkich poziomach z obniżeniem.Przebudowa tłuszczowa trzonów.Dehydratacja krążka m/kregowego na wszystkich poziomach z obniżeniem.Sygnał rdzenia w normie. Na pziomach C4-C5 bulging 0,20 cm,szerokosc kanału 1,40cm.Na poziomie C5-C6 bulging 0,30cm ,szerokosc kanału 1,30cm Na poziomie C6-C7 szerokosc kanału 150cm.

Witam serdecznie,

Zmiany zobrazowane w badaniu MRI świadczą o zmianach zwyrodnieniowych oraz o dyskopatii. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.