Co zrobić w przypadku użądlenia przez owada?

Użądlił mnie jakiś owad po południu nie zobaczyłam jaki na działce,chyba było jakieś żądło,które strzepnęłam i nic nie robiłam bo nic mnie nie bolało dopiero w nocy obudził mnie okropny ból nogi i zobaczyłam w miejscu ugryzienia biały punkcik przetarłam fenistilem i nic ból nie daje spać.Zaczęłam czytać co pomaga na ugryzienia wtarłam aspirynę, okład z sody wzięłam lek przeciwbólowy ibuprofen i nic boli okropnie noga co mam jeszcze zażyć aby przestało rwać? Proszę o poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Dobre odkażenie miejsca użądlenia, chłodne okłady, NLPZy przyjmowane doustnie, ew. leki przeciwhistaminowe w razie dużego odczynu/opuchlizny (doustnie i/lub miejscowo). W razie nieustępowania objawów lub pogarszania się stanu miejscowego sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu.