Co zrobić w przypadku wydobywania się płynu surowiczego po biopsji zmiany skórnej na podudziu?

Po biopsji zmiany skórnej na podudziu dwie doby - wciąż wypływa płyn (surowiczy? nadmiar płynów po znieczuleniu lidokainą? efekt ujścia płynów przy lekkim obrzęku limfatycznym?) - czysty, przezroczysty, lekko żółtawy, nielepki. Rana (dziurka) po biopsji nie zasycha, nie boli (żadnych odczuć nawet typowo związanych z gojeniem się), brak zaczerwienienia. Zalecenie: nie smarować niczym, myć delikatnie. Czy to normalne? Czekać czy zawracać głowę lekarzowi? Zaklejać czy dać ranie obsychać?

Proponuję nie zaklejać. Jeżeli niepokojące objawy nie ustąpią w ciągu kolejnych 2-3 dni proponuję udać nie na kontrolę. Pozdrawiam.