Co zrobić z partnerką, której spodobał się kolega z pracy?

Witam mam 26 lat i jestem z partnerką już ponad 5 lat, od jakiś 5 miesięcy ona spotykała się z kolegą z pracy jednak nie miałem nic przeciwko ponieważ ufałem jej jednak pare dni temu zauważyłem ze nie zachowuje sie jak zawsze i jak sobie szczerze pogadaliśmy okazało się ze jej sie spodobała i nie wie co ma teraz zrobi powiedziałem jej ze musi sie zastanowic czego ona tak naprawde chce i ze ma wybrac i ze daje jej czas. Nie spotykamy sie juz jakiś czas jednak utrzymujemy kontakt tel co mam robic

Być może Pana zaufanie Partnerka odczytała jako sygnał braku zaangażowania, który na obecnym etapie pogłębia się bo w pewien sposób dalej nie wykazuje Pan woli walki o nią lub związek. Pozostawienie decyzji tego typu partnerce może być odczytane jako komunikat: "Mi nie zależy, jak zdecydujesz to będzie dobrze". Kryzys w jakim Państwo się znajdują wymaga zaangażowania od obydwu stron.

Witam,
jeżeli zależy Panu na partnerce i chciałby Pan kontynuować relację proszę z nią szczerze porozmawiać i zapewnić ją o swoim uczuciu. W sytuacji, gdy będzie Pan czekał tylko na jej decyzję, może być to odebrane jako brak zaangażowania.
Pozdrawiam.