Co zrobić z tym bólem pleców?

Witam.Od jakiegoś czasu mam bóle pleców. Nie są one cały czas tylko od czasu do czasu taki ból jakby sztywnienia i pieczenia pleców przechodzący nawet na obojczyki i ramiona. Co dziwne pomaga na tą gorąca kąpiel lub termofor. Dodatkowo plecy bolą przy dotykaniu obojczyki również.
KOBIETA, 32 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis objawów nie jest wystarczający do tego, aby ustalić faktyczne źródło Pani dolegliwości.

Bóle pleców mogą mieć bowiem różne podłoże. Czasami jest to wynik przeciążenia określonych struktur. Innym razem takie dolegliwości bólowe mogą wskazywać na szereg poważniejszych schorzeń np. ze strony kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest szersza diagnostyka i leczenie. Aby sprawdzić, skąd biorą się te dolegliwości w Pani przypadku, najlepiej udać się do lekarza ortopedy.

Lekarz na podstawie dokładnego wywiadu z pacjentem oraz badań szczegółowych będzie mógł określić przyczynę tego bólu. W takim przypadku konieczne może okazać się wykonanie badania rtg albo rezonansu magnetycznego, aby wykryć jakieś nieprawidłowości. Dopiero wtedy specjalista zadecyduje, jakie leczenie będzie najwłaściwsze i jak długo będzie ono trwało. Możliwe, że w tej sytuacji pomocne okażą się również różne zabiegi fizjoterapeutyczne, dzięki którym odczuwane dolegliwości będą mniej uciążliwe. Do czasu wizyty u lekarza może Pani także sięgnąć po leki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty.

Więcej dodatkowych informacji na temat przyczyn bólu pleców można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.