Jak poradzić sobie z tym bólem pod lewą stopą?

Podczas chodzenia boli mnie pod lewą stopą,gdy dużo pochodzę ból mocniejszy.Na bosaka nie mogę się przejść bo rownież bardzo boli.Zaczęło się to po przebytym wylewie 8 lat temu ,w zasadzie wtedy uczyłem się na nowo chodzić i niewiele chodziłem ,ale zczasem poprawiło się na tyle że samodzielnie dużo spaceruje ,tylko ten ból pod lewą stopą .Na bosaka wogóle nie mogę się przejsć nawet ppo dywanie bo odczówam ból.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie w oparciu o przesłane informacje trudno wskazać konkretne źródło Pana problemu. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wizyta u specjalisty. Proszę udać się na konsultację do ortopedy, który będzie mógł zlecić Panu dodatkową diagnostykę. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań – w tym RTG, aby sprawdzić, czy nie jest to jakiś poważniejszy uraz, który będzie wymagał specjalistycznego leczenia.

Ból stopy może mieć wiele przyczyn. Czasami jest on wynikiem przeciążenia lub różnych dysfunkcji kości, mięśni czy stawów. Dolegliwości bólowe mogą wskazywać także na różne neuropatie w tym obszarze. Do czasu wizyty u specjalisty, proszę nie nadwyrężać stopy różnymi aktywnościami. Dopiero lekarz dzięki obserwacji i badaniom będzie mógł postawić konkretną diagnozę i zaproponować Panu odpowiednie leczenie. Być może będzie ograniczało się ono do stosowania różnych miejscowych preparatów. W zależności od rodzaju schorzenia specjalista może zlecić też poddanie się różnym zabiegom fizjoterapeutycznym, aby zmniejszyć odczuwany dyskomfort i przywrócić sprawność stopy.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu abcZdrowie.pl, który zawiera więcej informacji na temat możliwych przyczyn bólu stopy:

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-moze-swiadczyc-bol-w-stopie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.