Czy to objaw grypy żołądkowej?

Od 3 dni męczę się z grypa żołądkowa. Objawów już nie mam, poza tym że czasami jest mi nie dobrze ale nie wymiotuje, nie mam biegunki lecz problem leży w bólu brzucha i bólu pleców na dole. Objawy nasilają się wieczorem. Nie jestem w stanie leżeć bo strasznie mnie bolą plecy, nawet mocniej niż brzuch czasami. Czy to objaw grypy żołądkowej? Pierwszy raz się spotykam z tym żeby przy grypie żołądkowej tak strasznie bolały plecy.
KOBIETA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Grypa żołądkowa to nieprzyjemna dolegliwość, której zwykle towarzyszą takie dolegliwości, jak wymioty, nudności, biegunka oraz nierzadko silne bóle brzucha. Poza tym u pacjenta może wystąpić również podwyższona temperatura. Taki stan czasami utrzymuje się nawet kilkanaście dni. W pytaniu wspomina Pan o dużym bólu pleców. Taki objaw może wskazywać na różne schorzenia, które wymagają dokładniejszej weryfikacji.

Z samego opisu trudno wywnioskować, co spowodowało u Pana te dolegliwości. W tej sytuacji najlepiej udać się do lekarza medycyny rodzinnej albo internisty. Będzie mógł on pokierować Pana diagnostyką oraz leczeniem. Może się okazać, że ból pleców nie ma związku z grypą żołądkową i jego przyczyna tkwi zupełnie gdzie indziej. Niekiedy takie objawy mogą sugerować także inne choroby, jak np. problemy z nerkami lub choroby trzustki. Proszę zatem nie odwlekać wizyty u lekarza w czasie, aby nie narobić sobie większych kłopotów ze zdrowiem. Prawdopodobnie lekarz zleci Panu badanie usg brzucha oraz morfologię krwi. Warto także zrobić badanie moczu. Więcej informacji na temat grypy żołądkowej znajdzie Pani w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/grypa-jelitowa

Warto także sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grypa-zoladkowa-a-bolesnosc-brzucha-i-plecow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grypa-zoladkowa-i-bole-plecow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.