Płatki owsiane na mleku jedzone codziennie

Witam, mam 18 lat, i jem codziennie na śniadanie płatki owsiane na mleku, czy to zdrowe? Czy powinienem jeść płatki owsiane na mleku plus jakieś inne podobne rzeczy? Czy mogę jeść dalej codziennie płatki owsiane na mleku na śniadanie? Oczywiście inne posiłki jem normalnie, ale ze śniadaniami zawsze miałem problem, długo w ogóle ich nie jadłem i trudno było mi zmusić się do zjedzenia czegokolwiek. Płatki owsiane na mleku stały się czymś, co w ogóle jestem w stanie rano zjeść, a że mi posmakowały to jem je praktycznie codziennie. To jedzenie kojarzy się raczej bardzo zdrowo, ale zastanawiam się czy można z tym przesadzić. Czy płatki owsiane na mleku jedzone codziennie są zdrowe czy jednak istnieje ryzyko, że w takiej częstotliwości będą powodować jakieś efekty uboczne? Staram się zdrowo odżywiać, dlatego wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Dzień dobry,

płatki owsiane codziennie na śniadanie nie są szkodliwe, wręcz przeciwnie - pozytywnie oddziałują na pracę jelit i są dużą dawką energii na początek dnia.
Może Pan spróbować także innych płatków: gryczanych, jaglanych, żytnich i je sobie mieszać dowolnie.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Witam Panią,

płatki owsiane górskie na mleko 1,5 - 2% tłuszczu są jak najbardziej zdrowe. Nie mniej jednak dieta powinna być urozmaicona i może Pani stosować zamiennie płatki jaglane, gryczane, żytnie lub inne śniadania np. jajecznica, jaja na twardo, omlety, kanapki z pełnoziarnistym pieczywem.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk