Codzienne zakupy a nieoszczędność

Witam mam problem, jestem nieoszczedna bynajmniej moj partner tak twierdzi, robie codziennie zakupy to co jest potrzebne do obiadu no i cos dziecku kupie soczek czy lizaka czy bulke. Moj partner nie chodzi do sklepu i nie zdaje sobie sprawy ile co kosztuje i co miesiac ma problem do mniem zaczelam sie domyslac czy moze faktycznue za duzo kupuje. Kupuje dosc tanie produkty. Prosze o poeade

Witam,
W związku najlepiej jest ustalać wspólne cele i wydatki,więc problem,o którym Pani pisze jest raczej z kategorii:"jak być w dojrzałym związku z mężczyzną",gdyż przypuszczam,że partner niezbyt jest zaangazowany we wspólne cele,natomiast pełni rolę "jedynego żywiciela" i zarazem decydenta.To nie jest dobry kierunek gdy wiąże się z dezakceptacją Pani sposobu myślenia o potrzebach.Proszę porozmawiać z nim na temat współnych oczekiwań albo zachęcić do wizyty u psychologa/może poradnia rodzinna?/żeby pomógł Wam stworzyć wspólnotę na wielu płaszczyznach.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie

Z tak krótkiego opisu , trudno wywnioskować, czy ma Pani kłopot z zakupoholizmem. Jeśli chce Pani to sprawdzić warto w jednym tygodniu , zapisywać wszystkie produkty, które kupuje Pani codziennie i po podsumowaniu, zastanowić się czy wszystkie naprawdę były potrzebne.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska

Wydaje mi się, że to czy Pani kupuje za dużo czy za mało nie ma większego znaczenia. To co Pani opisuje wygląda na kłopot w relacji partnerskiej, wzajemnym niezrozumieniu się, trudności dojścia do kompromisu, który daje poczucie, że gracie Państwo w jednej drużynie, a nie przeciwko sobie, czy ze sobą rywalizując.

Pozdrawiam
Michał Świeboda