Cysta na jajniku i nadżerka

Ostatnio na wizycie ginekologicznej badanie USG wykazało że mam cyste w wielkości 2cm na jajniku i lekką nadżerkę. Lekarz wykonał badanie cytologiczne i obecnie czekam na wyniki. W zwiazku z tym moje pytanie... Czy współistnienie cysty i nadżerki moze mnie niepokoić? I czy cysta tej wielkości może byc powodem napadowych bólów brzucha, uczuciem wzdecia w okolicy tego jajnika i uczucia ciężkości? Z góry dziękuję za odpowiedź.

- cysta jest bardzo niewielka i zapewne ulegnie wchłonięciu, co do nadżerki trudno powiedzieć bez wyniku badania cytologicznego, lecz często udaje się taką nadżerkę bez problemu wyleczyć
I czy cysta tej wielkości może byc powodem napadowych bólów brzucha, uczuciem wzdecia w okolicy tego jajnika i uczucia ciężkości?
- na pewno nie