Cysta w obrębie nerek a możliwe następstwa

Czy majac mala cyste na nerce 10 milimetrow komfort zycia nerek jest ograniczony i jakie zmiany wprowadzic by rozwoj cysty zachamowac

Witam.

Torbiel jest niewielka i nie powinna mieć negatywnego wpływu na czynność nerek.
Żadne zmiany w stylu życia czy leczenie farmakologiczne nie wpłyną na jej rozwój.
Wymagana jest obserwacja (okresowe, kontrolne USG).
Takie zmiany leczy się tylko w przypadku powikłań lub jeśli są duże albo powodują ucisk na sąsiadujące struktury (wtedy stosuje się leczenie operacyjne lub ewakuację torbieli przez jej nakłucie).