Genetyczna wielotorbielowatość wątroby i nerek

Witam, rok temu w styczniu dowiedziałam się że choruję na genetyczną wielotorbielowatość wątroby i nerek. w lewej nerce 2 torbiele do2cm w prawej tak samo, w wątrobie 16 torbieli różnej wielkości do 2,5cm. Niestety jesienią dowiedziałam się że mam bardzo dużo torbieli również w piersiach szczególnie w lewej. w lutym tego roku ponownie skontrolowałam wątrobę i nerki. przez cały rok dbałam o dietę, niestety nic to nie dało. w nerkach powiększyły się, a w wątrobie lekarz naliczył 30. proszę o pomoc

Jeśli torbiele nie wywołują dysfunkcji narządowych i anatomicznych, nie są większe niż 8-10 cm to nie wymagają leczenia operacyjnego. Obecnie wystarczająca powinna być obserwacja co około pół roku (USG jamy brzusznej i piersi, okresowe TK) oraz ciągła kontrola u urologa, hepatologa i ginekologa.