Czarne plamki - czy to wada wzroku?

Mam 19 lat. Od dłuższego czasu (około roku) widzę przed oczami taki czarne "pajączki", kropeczki etc. Podczas patrzenia na światło po prostu rozmazuje mi się obraz w miejscu, gdzie zwykle je widzę jako czarne. Byłam rok temu u lekarza i dał mi tylko jakieś krople, które nic nie pomogły. Czasem też czuję ból oczu. Niedawno malowałam się w łazience i na 1 sekundę zrobiło mi się dosłownie ciemno i znowu normalnie widziałam. Może po prostu korki wysiadły chwilowo, a ja tylko już tak panikuję, ale czy to możliwe, żeby tak na sekundę stracić wzrok?  I co powinnam dalej robić z tymi objawami, bo już sama nie wiem :( Ania.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Pani objawy nie są charakterystyczne dla konkretnej choroby oczu, trudno odnieść się też do tych kilkusekundowych zaburzeń wzroku. Dlatego też proponuję rutynową wizytę u okulisty - by podczas badania m.in. w lampie szczelinowej, dna oka, ciśnienia śródgałkowego wykluczyć najczęstsze schorzenia oczu.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o objawach chorób oczu.

Serdecznie pozdrawiam!