Czerwona plamka po przykładaniu czosnku do krosty

Witam, na ogół nie mam większych problemów z cerą jednak ostatnio pojawił się dosyć duży pryszcz bardzo blisko kącika ust. Chciałam go trochę "zamaskować" aby się nie mógł "rozwijać" i przykładałam sobie czosnek. Pomogło, grudka zmalała, ale pojawiła się czerwona plamka, troszkę boli. Po umyciu twarzy robiła mi się malutka ranka (tak jakby mi skóra zeszła). Czy mogłam się poparzyć czosnkiem? Co zrobić aby zaczerwienienie szybko znikło? Smaruję to preparatem aloesowym.

Witam,
proponuje nie stosować tego typu praktyk w przyszłości.
Mogło dojść do uszkodzenia naskórka i stąd zaczerwienienie.
W ciągu kilku dni powinno się zagoić i zniknąć.

Brawo, prawidłowa reakcja skóry po takim działaniu:).
Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.