Czerwone krosty przy nosie, brodzie i policzkach

Mam problem ze zmianami na twarzy-przy nosie,na brodzie oraz policzkach mam wiele czerwonych krostek których nic nie jest w stanie 'wysuszyć',natomiast na czole mam tzw.kaszkę,która nie chce zniknąć. Stosowałam wiele środków obsuszających z apteki,sklepów,próbowałam również nawilżać twarz lecz nic to nie daje. Skórę mam suchą i ściągniętą.Na codzień się nie maluję,w pracy mam styczność z wieloma zanieczyszczeniami-kurzem,pyłem. Niestety palę papierosy.Mam 21 lat. Jak mogę sobie poradzić z cerą?

Proszę zglosic się do lekarza bo byc może to trądzik.i trzeba go leczyc.Tymczasem proponuję jakiś dobry piling najlepiej u kosmetyczki.Proszę pamiętac o ochronie p-słonecznej po pilingu.