Częste bóle brzucha i tiki ruchowe barków

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku badania eeg głowy u 9-letniego syna ( badanie było robione z powodu często występujących bóli głowy oraz tików ruchowych barków). Opis badania: zapis nieprawidłowy, czynność podstawowa o konfiguracji przestrzennej odpowiedniej do wieku. Na tym tle, w czasie i po HW rejestruje się dość liczne, krótsze i dłuższe serie wysokonapięciowych fal ostrych. Zmiany mają charakter uogólniony.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik EEG w oparciu o pełne dane kliniczne, w tym szczegółowy wywiad i badanie fizykalne powinien zinterpretować specjalista neurolog dziecięcy.